وزیر کشور پاکستان پس از رایزنی با همتای ایرانی خود در تهران تصریح کرد: به ملت و دولت ایران اطمینان می دهم که پاکستان هرگز اجازه نمی دهد از خاکش برضد امنیت ایران استفاده شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر، رحمان ملک در نشست خبری مشترک با وزیر کشور ایران گفت: ما کشور همسایه ایران هستیم و همسایگان گاهی مسائل کوچکی دارند که کشورها به وجود نمی آورند بلکه عده ای مجرم این مسائل را ایجاد می کنند.

وی افزود: منظور من قاچاقچیان مواد مخدر، قاچاقچیان انسان و تروریستها هستند که در منطقه مثلثی ایران، پاکستان و افغانستان تردد می کنند.

وزیر کشور پاکستان با بیان اینکه پیش از این، مذاکرات سازنده ای با وزیر کشور ایران داشتیم گفت: امروز، بر نیاز به همکاری بیشتر به ویژه درخصوص مبارزه با مواد مخدر، قاچاق انسان و کنترل مرزها تاکید کردیم.

رحمان ملک با بیان اینکه قرار شد فرماندهان مرزی دو کشور بازدیدهای منظمی از مرزهای مشترک داشته باشند افزود: مایلم مراتب تسلیت خویش را درباره حادثه زاهدان ابراز کنم.

وی با بیان اینکه از شنیدن خبر این حادثه شوکه شدیم گفت: پاکستان بیش از همه درباره تروریسم ابراز نگرانی می کند زیرا همواره در کشورمان شاهد این گونه مسائل هستیم.

رحمان ملک با اشاره به توافق دو کشور درزمینه تشکیل نیروی امنیتی مشترک با مسئولیت معاونان امنیتی وزرای کشور افزود: با شکل گرفتن این نیرو، هر گونه اقدام ممکن که لازم است دو طرف برای مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر و انسان انجام دهند، صورت خواهد گرفت.

وزیر کشور پاکستان مبادله اطلاعات را از دیگر وظایف نیروی امنیتی مشترک بیان کرد.


تاريخ : | | نویسنده : nikupdate |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.