سرپرست صندوق رفاه دانشجویان شرایط اعطای وام قرض الحسنه برای شهریه دانشجویان را اعلام کرد.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، کیوان مرادیان در گفتگو با بخش خبری نیمروز شبکه یک سیما گفت: براساس قانون بودجه امسال250میلیارد تومان در اختیار صندوق رفاه قرار می گیرد تا به صورت وام قرض الحسنه به دانشجویان وزارت علوم ، بهداشت و دانشگاه آزاد پرداخت شود.

وی افزود: بر اساس آیین نامه نهایی شده در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور ، نرخ وام معادل نرخ تسهیلات قرض الحسنه است و بازپرداخت آن بعد از اتمام دوره دانشجویی آغاز می شود.

مرادیان با بیان اینکه وزارت علوم به بیش از یک میلیون و پانصد هزار نفر از دانشجویان شهریه پرداخت می کند گفت: هر دانشجویی که شهریه پرداخت کند و در آمد مستمر و کافی نداشته باشد مشمول دریافت این وام می شود.

وی افزود: میزان وام شهریه بستگی به مقدار اعتباری که به وزارت علوم تخصیص داده می شود دارد و تکلیف داریم 75 درصد شهریه هر ترم دانشجویان مشمول را پرداخت کنیم که نیاز به اعتبارات زیادی دارد.

سرپرست صندوق رفاه دانشجویان گفت: تنها برای دانشجویان شبانه، پیام نور، علمی کاربردی و مراکز فنی و حرفه ای 283 میلیارد تومان اعتبار نیاز است بنابراین رقم 250 میلیارد تومان کافی نیست.

وی اضافه کرد: ما اعتبارات را به دانشگاه ها تخصیص خواهیم داد تا دانشگاه بر اساس تشخیص و ضرورت ها وام را در اختیار دانشجویان قرار دهد.

مرادیان گفت:متاسفانه به دلیل کمبود اعتبار رقم وام اختصاصی به دانشجویان به 75 درصدی که بر ما تکلیف شده است نمی رسد و بعضا 40 تا 50 درصد را می توا نیم پرداخت کنیم.

سرپرست صندوق رفاه با بیان اینکه سال گذشته پرداخت وام را از آذر آغاز کردیم گفت: در تلاش هستیم این وام از آبان به دانشجویان پرداخت شود.


تاريخ : | | نویسنده : nikupdate |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.