خبرگزاری میراث فرهنگی: درآمدهای توریستی در بزرگ ترین اقتصاد جهان عرب تا پایان سال 2010 نزدیک به 5 درصد افزایش می یابد.

عربستان سعودی به عنوان بزرگ ترین اقتصاد جهان عرب تا پایان سال جاری میلادی( 2010 ) قادر به جذب نزدیک به 5 درصد درآمد بیشتر از طریق صنعت توریسم و به ویژه تقویت توریسم مذهبی دراین کشور است.

به گزارش عرب نیوز مقامات رسمی توریسم عربستان اعلام کرده اند که درآمد توریسم عربستان تا پایان سال جاری میلادی به بیش از 17.6 میلیارد دلار افزایش می یابد. همچنین با ارزیابی شرایط جاری پیش بینی می کنند که تا سال 2015 به 118 میلیارد ریال سعودی برسد.

بنا به همین گزارش صالح البخیط معاون مدیر سرمایه گذاری در سازمان توریسم و عتیقه جات عربستان سعودی با اعلام این مطلب اظهار داشت:«عربستان سعودی به عنوان مهد تولد اسلام و بزرگ ترین منبع تولید نفت جهان به منظور ایجاد تنوع در منابع تولید و درآمدهای اقتصادی خود در صدد توسعه صنعت توریسم است تا هم از وابستگی این کشور به نفت بکاهد و هم برای جوانان کشور ایجاد اشتغال کند.»

وی افزود:«عربستان سعودی با اختصاص بیش زا 5.3 میلیارد دلار در حال احداث یک خط آهن پرسرعت است که ظرفیت جابجایی سه میلیون مسافر را از ممکه ومدینه خواهد داشت. همچنین کار توسعه فرودگاه بین المللی جده نیز در دست اقدام است که تا سال 2012 قادر به مدیریت و جابجایی 30 میلیون مسافر خواهد بود.»

بنا به همین گزارش و طبق گزارش های ملی عربستان سعودی تا پایان سال 2009 درحدود 117.384 نفر از کل 457.658 فرد آماده اشتغال در این کشور تنها در بخش توریسم فعالیت داشته اند.

با این حال کمیسیون توریسم مستقر در ریاض تلاش دارد تا با جذب سرمایه گذاری های بیشترو توسعه شرکت های توریستی، فرصت های جدیدی را شناسایی و معرفی کند. درهمین راستا مقامات توریسم عربستان اعلام کرده اند که دولت برای اجرای پروژه های توریستی ، به متقاضیان این قبیل فعالیت ها امکان اجاره طولانی مدت زمین اعطا می کند.تاريخ : | | نویسنده : nikupdate |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.