اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

ناتواني كارگران در تامين تغذيه مناسب به دليل افزايش هزينه‌ها

وضع سلامتي كارگران بدلیل ناتوانی از تأمین پروتئين‌ و ويتامين‌هاي مورد نياز بدن رو به تحلیل می‌رود و اين روند عواقب زیانباری در پی دارد.

ایلنا: دبیر اجرایی خانه کارگر اسلامشهر گفت: تورم افسار گسیخته از علایم روشن بيماري اقتصاد کشور است كه عوارض آن بر زندگي كارگران آشكار شده است.

حسن‌ پور طالبیان با بیان اینکه سیاست‌های غیر اصولی دولت باعث افزایش مشکلات اقتصادی اقشار آسیب پذیر شده است، به ايلنا گفت: ملموس‌ترین عارضه اقتصاد بيمار كشور در ناتواني كارگران جهت تهيه نيازهاي اساسي خانواده‌هاي خود از جمله «نان» كه قوت غالب خانوار كارگري به شمار مي‌رود متجلي شده و کارگران با دريافت حداقل حقوق قانوني حتی در تهیه نان شب خود نیز درمانده شده‌اند.

این فعال کارگری اضافه کرد: افزایش بی‌رویهٔ قیمت‌ها و بالارفتن هزينه‌هاي زندگی، بر روابط خانوادگي كارگران نيز تاثير گذار بوده است به طوري كه افزايش ميزان كار سرپرستان خانوار و همچنين ورود زودهنگام فرزندان كارگران به بازار كار جهت مقابله با فشار تورمي باعث شده است كه اعضای خانواده‌هاي كارگري کمتر فرصت در كنار هم بودن را پيدا كنند.

دبير اجرايي خانه كارگر اسلامشهر با اشاره به اینکه هم اکنون وضعیت سلامت جسمانی و روحی و بهداشت فردی و اجتماعی اقشار آسیب پذیر شدیدا به مخاطره افتاده است، عنوان کرد: وضع سلامتي كارگران بدلیل ناتوانی از تأمین پروتئين و ويتامين‌هاي مورد نياز بدن رو به تحلیل می‌رود و اين روند عواقب زیانباری در پی دارد.

این فعال کارگری در خصوص دغدغه‏‌های مربوط به تأمین مسکن کارگران نيز گفت: خانواده‏های متوسط و اقشار فقیر تمامي درآمد خود را به امر مسکن اختصاص داده و هر تغییر کوچک در قیمت مسکن و اجاره بها می‌‏تواند آثار مخرب و جبران ناپذیری بر زندگی آنان داشته باشد.

او در این زمینه اضافه کرد: رشد غیرمعمول قیمت و اجاره بهای مسکن به ویژه در شهرهای بزرگ و عدم توجه به این مشکلات از سوی دولتمردان گره‏های عدیده‏ای را در همه ابعاد زندگی کارگران بوجود آورده که یکی از این مشکلات گسترش حاشیه نشینی با اجرای طرح‌های ناموفقی همچون طرح مسکن مهر بوده است./ایلناتاريخ : | | نویسنده : nikupdate |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.