ادعای انتشار تصاویر جدیدی از مرکز نظامی پارچین، سفر معاون نخست وزیر رژیم صهیونیستی به آمریکا، گمانه‌زنی‌ها درباره پیامدهای مذاکرات مسکو بر امکان تقابل نظامی بر سر برنامه هسته‌ای ایران و موضع‌گیری دبیر کل سازمان ملل متحد درباره نتایج مذاکرات ایران و ۱+۵ در مسکو، از مهمترین عناوین امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.

به گزارش «تابناک»، همان گونه که انتظار می‌رفت، در پی عدم حصول نتیجه مورد نظر غرب از مذاکرات، بار دیگر جنگ روانی و رسانه‌ای غرب و رژیم صهیونیستی علیه ایران آغاز شده است. در این میان، همچون همیشه نخستین دستاویزی که مورد استفاده آنها قرار گرفته، موضوع مرکز نظامی «پارچین» است.

در همین باره، روزنامه «جروزالم پست» خبری را به نقل از «مؤسسه علوم و امنیت بین‌الملل» آمریکا منتشر کرده و مدعی شده تصاویر جدید ماهواره‌ای، نشان‌دهنده انجام فعالیت‌های پاکسازی در پارچین است. به ادعای این مؤسسه، این فعالیت‌ها از جمله شامل انتقال خاک از این مکان به خارج است. گزارش جدید این مؤسسه در روز چهارشنبه و یک روز پس از پایان مذاکرات ایران و ۱+۵ در مسکو منتشر شده است.

در راستای همین خط رسانه‌ای، روزنامه «نیویورک تایمز» مدعی شده در پی ناکامی غرب از دستیابی به نتیجه ملموس در مذاکرات مسکو، فشارها برای تجدیدنظر در مسیر دیپلماسی با ایران بر اوباما افزایش یافته است. این روزنامه به اظهارات برخی از مقامات سابق و کنونی آمریکایی اشاره کرده که از جمله بر این باورند، مذاکرات تنها فرصتی به ایران داده تا فعالیت‌های غنی‌سازی خود را ادامه و گسترش دهد و به همین جهت، اوباما نباید به این روند ادامه دهد.

 

رژیم صهیونیستی  , مذاکرات هسته‌ای ایران

 

روزنامه «تایمز اسرائیل» گزارشی از سفر «شائول موفاز»، معاون نخست وزیر رژیم صهیونیستی به آمریکا و دیدار وی با هیلاری کلینتون، وزیر خارجه این کشور منتشر کرده است. موفاز در این دیدار از آمریکا خواسته تحریم‌های ایران را افزایش داده و در عین حال، خود را برای «گزینه‌های دیگر» نیز آماده کند. وی گفته اکنون زمان آن است که آمریکا و قدرت‌های غربی، تحریم‌های شدیدتری را بر حوزه نفت و بخش های مالی ایران اعمال کنند.

 

رژیم صهیونیستی  , مذاکرات هسته‌ای ایران

 

در عین حال، روزنامه «وال استریت ژورنال» به نقل از مقامات اسرائیلی و متخصصان امنیتی نوشته تا زمانی که تحریم‌های ایران تشدید می‌شود و تلاش‌های دیپلماتیک ادامه می‌یابد، غیرمحتمل است که اسرائیل علیه ایران حمله نظامی کند. به نوشته این روزنامه، تا زمانی که جامعه جهانی بخواهد به کارهای دیپلماتیک درباره ایران ادامه دهد، اسرائیل نمی‌تواند تقاضای توقف این اقدامات را مطرح کند.

در نقطه مقابل، روزنامه «واشنگتن پست» مدعی شده نبود پیشرفت در مذاکرات ایران، نگرانی‌ها درباره امکان وقوع یک جنگ جدید را افزایش داده است. به نوشته این روزنامه، نتیجه بخش نبودن مذاکرات مسکو برای غرب، موجب شده برخی کارشناسان از ورود موضوع به یک مرحله خطرناک سخن بگویند. واشنگتن پست می‌نویسد، مجموع موارد رخ داده درباره برنامه هسته‌ای ایران، موجب شده بار دیگر برخی سیاستمداران آمریکایی و اسرائیلی، خواهان آماده‌سازی برای اقدام نظامی شوند.

 

رژیم صهیونیستی  , مذاکرات هسته‌ای ایران

 

در پایان، موضوع دیگری که به نتایج مذاکرات مسکو ارتباط می‌یابد، موضع‌گیری «بان کی مون»، دبیر کل سازمان ملل در این رابطه است. به گزارش «نیوز اینترنشنال»، وی با اظهار «تأسف» نسبت به پیشرفت نداشتن در مذاکرات هسته‌ای ایران، خواهان تشدید تلاش‌ها برای احتراز از تقابل و منازعه شده است..../تابناکتاريخ : | | نویسنده : nikupdate |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.